-A A +A

Dla genealoga

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów
w dniu 7 czerwca 2014 r. pracownicy Archiwum zapraszają do Oddziałów w Nowym Sączu i Tarnowie,
a 8 czerwca do Oddziału w Bochni

Więcej informacji


Szukamy naszych korzeni, szukamy informacji o naszych przodkach. Wiele informacji uzyskamy w rozmowie z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Znajdziemy stare fotografie, listy, zapiski, dokumenty. Pójdziemy na cmentarz. Aż przyjdzie ta chwila, w której będziemy musieli sięgnąć do dokumentów w archiwum: archiwum państwowym, urzędu stanu cywilnego, parafii.

Wiele materiałów z naszego zasobu wykorzystywanych do poszukiwań genealogicznych jest dostępnych online. Już dzisiaj można szukać informacji w Spisach ludności miasta Krakowa z roku 1890, 1900, 1910 oraz aktach stanu cywilnego z krakowskich i podkrakowskich parafii z lat 1810-1910.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych poszukiwaniami swoich rodzinnych korzeni, Archiwum Narodowe w Krakowie przygotowuje specjalny genealogiczny portal, mamy nadzieję, że niedługo zaprezentujemy go online, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. W poszukiwaniu przodków. Źródła do badań genealogicznych w Archiwum Państwowym w Krakowie autorstwa Karoliny Gołąb-Malowickiej.

Zapraszamy również na stronę akcji Zostań rodzinnym archiwistą, której organizatorem jest Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

Punkt konsultacyjny: 
Archiwum Narodowe w Krakowie 
ul. Sienna 16
30-960 Kraków
tel. 12 422 23 24 
archiwumrodzinne@ank.gov.pl
Konsultant: Wiesław Filipczyk

Archiwa rodzinne