-A A +A

Podsumowanie projektu

Spotkania edukacyjne „Halo, tu Archiwum!” 2018 już za nami. W ten sposób od 29 maja do 19 czerwca br. świętowaliśmy w Archiwum Narodowym w Krakowie Międzynarodowy Dzień Archiwów.

W tym czasie przeprowadziliśmy 47 prelekcji i warsztatów w Bochni, Krakowie, Nowym Sączu i Spytkowicach. Łączna liczba uczestników, którzy wzięli w nich udział osiągnęła imponującą liczbę 915 osób! 
W Bochni, Krakowie i Nowym Sączu uruchomiliśmy dodatkowe zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych, dla których nie starczyło miejsca w podstawowym harmonogramie spotkań. W Bochni i Nowym Sączu odbyły się one poza terminem wyznaczonym w programie „Halo, tu Archiwum!”. Najmłodsi uczestnicy mieli 4 lata, najstarsi byli w wieku, w którym lat się już nie liczy. Było ciekawie, inspirująco, czasem zabawnie. Staraliśmy się udowodnić, że Archiwum to miejsce, które warto znać i odwiedzać, a historia nie musi być nudna. Mamy nadzieję, że nam się to udało! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych spotkań i liczymy na to, że wkrótce znów zobaczymy się w Archiwum.

Podziękowania składamy również naszym partnerom, tj. Miejskiemu Domowi Kultury w Bochni, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu i Towarzystwu Miłośników Ziemi Spytkowickiej w Spytkowicach, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, będącej fotograficznym podsumowaniem „Halo, tu Archiwum!” (więcej zdjęć oraz relacje TV Kraków i Teleexpressu Extra – na profilu facebook Archiwum @ArchiwumNarodoweKrakow).

Więcej informacji o projekcie >>

(fot. Anna Seweryn, Agnieszka Filipek, Agnieszka Gicala, Aldona Warzecha, Karolina Gołąb-Malowicka, Maciej Mocniak, Sylwester Rękas, Aleksander Korolewicz)